Urbanistyka

Plaża Miejska

III miejsce w  konkursie na opracowanie koncepcji urbanistyczno – architektonicznej terenu Plaży Miejskiej w Giżycku wraz z Międzyszkolną Bazą Sportów Wodnych.

skład: Karolina Czupryniak, Mikołaj Nowakowski, Paweł Fiedczak

Klient
-
Kalendarium
koncepcja: październik 2014
Lokalizacja
Giżycko
Powierzchnia
-
Założenia

Podstawą założenia dotyczącego zagospodarowania terenu stało się dla nas wprowadzenie mieszkańców Giżycka oraz pojawiających się tam okresowo turystów „jak najgłębiej w teren”, sprowokowanie ich do interakcji z przestrzenią oraz pełnym obcowaniem z nią. Obszar opracowania jest terenem wyjątkowo cennym krajobrazowo – układa się wzdłuż brzegu jeziora Niegocin, częściowo graniczy z kanałem Giżyckim oraz otwiera się na szeroką panoramę jeziora.

Tak cenne położenie jak do tej pory nie zostało w pełni wykorzystane, a walory miejsca dostrzegane przez większość odwiedzających w trakcie sezonu letniego, nikną (dla przeciętnego mieszkańca) w okresie jesienno-zimowym, kiedy obszar pustoszeje. Przedstawiona przez nas propozycja jest odpowiedzią na aktualne zapotrzebowanie nie tylko „sezonowych” turystów, ale przede wszystkim ludzi żyjących w tym pięknym miejscu.

Rozwiązania
Skip to content