Chiliart to pracownia architektoniczna, która działalność rozpoczęła w 2009 roku, poświęcając swoją uwagę przede wszystkim realizacjom w regionie
Mazur. Przez ten czas zgromadziliśmy wokół siebie zespół zaangażowanych oraz pełnych pasji architektów i projektantów.
W Chiliart powstają projekty odnoszące się do kontekstu miejsca, z szacunkiem i odpowiedzialnością traktujące potrzeby przyszłych użytkowników. Efektem wieloletniej działalności są realizacje na styku wielu obszarów projektowych. W pracowni powstają projekty z dziedziny urbanistyki i większych założeń przestrzennych – mieszkaniowych i usługowych, a także architektury- obiekty apartamentowe, rezydencje i domy. Część działalności poświęcona jest również projektowaniu wnętrz.

Pracownia

Sopot
Giżycko

Zespół

Urodziła się w Gdyni. Ukończyła Wydział Architektury i Urbanistyki Politechniki Gdańskiej. Studiowała również na Universitat Politecnica de Catalunya w Barcelonie. Istotne doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Londyńskich biurach architektonicznych Nick Evans Architects i ESA ltd. Pasjonują ją aspekty socjologiczne projektowania. Cierpi na zamiłowanie do „rzeczy ładnych”.
Założyciel, architekt IARP
Karolina Czupryniak
Giżycczanin, z gdyńskimi korzeniami. Ukończył Wydział Architektury i Urbanistyki Politechniki Gdańskiej. Wierny idei projektowania zrównoważonego. Zaangażowany w działania na rzecz poprawy jakości przestrzeni miejskich. Członek komisji urbanistycznej miasta Giżycka. Wielbiciel narciarstwa i aktywny żeglarz z zacięciem regatowym.
Partner, architekt IARP
Mikołaj Nowakowski
Architekt
Joanna Syroka
Architekt
Marek Zalewski
Asystent Architekta
Katarzyna Kraśnicka
Asystent Architekta
Paulina Harasiuk
Architekt Krajobrazu
Anna Nowakowska
Zarządzanie biurem, obsługa formalna
Bernadeta Szymikowska