Mieszkaniowe

Nautica Resort

Nautica Resort to projekt, który kiełkował w naszych głowach, rozwijał się i przechodził przez wiele wersji. Finalnym pomysłem stała się koncepcja zagospodarowania obszaru tej wyjątkowej działki budynkami apartamentowymi. Pierwszy z obiektów Nautica Resort powstał w 2019 r.

Układ urbanistyczny Nautica Resort planowaliśmy mając na uwadze przede wszystkim potrzebę eksponowania widoku na jezioro Niegocin oraz rozczłonkowania budynków, dbając o ich skalę, dając poczucie intymności i wysokiej jakości przebywania przyszłych użytkowników. Założenie zostało ukształtowane tak, aby z każdego apartamentu swobodnie podziwiać widok nie tylko na jezioro, ale i pobliski kanał Niegociński.

Dbając o jakość przestrzeni i odnosząc się do zasady dobrego sąsiedztwa, na obszarze Nautica Resort  w formie budynków szukaliśmy powiązania z otoczeniem i proporcjami brył współistniejących w okolicy. Bezpośrednim odniesieniem  stała się dla nas zabudowa elewatorów zbożowych, widoczna po drugiej stronie działki.  Kompozycja architektoniczna brył oparta została o formę prostych szczytów, o charakterystycznej proporcji. Szczyty od strony ekspozycyjnej budynków zostały przeszklone tworząc wyjątkowe wnętrza, od strony frontowej pełne, domykające wejście.

Na poczucie jakości i spójności przestrzeni ogromny wpływ mają obszary wspólne, które w projekcie Nautica Resort odgrywają równie ważną rolę co same obiekty. Port, plaża, strefy wypoczynkowe zaplanowaliśmy jako płynne uzupełnienie przestrzeni. Przed budynkami wije się wstęga rabaty hydrofitowej porośniętej roślinnością występująca przy brzegach jezior. Przed budynkami wzrastają byliny i trawy, które już niedługo dominować będą większość przestrzeni.

Klient
Prywatny
Kalendarium
2019
Lokalizacja
Giżycko
Powierzchnia
-
Skip to content